Kauno apskrities Parkinsono draugijos veikla

Draugijos įdomesnės veiklos akimirkos

2020 metai

Dėl COVID-19 pandemijos teko nutraukti draugijos narių susitikimus. Tačiau prasidėjus naujiems mokslo metams į draugijos pirmininką kreipėsi kelios studentės.

LSU studentės Rasos vedamos mankštos orientuotos į pusiausvyros ir eisenos lavinimą. Siekdama apsaugoti žmones sergančius lėtine liga ir atsižvelgdama į palankias oro sąlygas, Rasa pasirinko užsiėmimus lauke, be to, arti grupės žmonių gyvenamosios vietos. Užsiėmimai vyksta mažomis grupelėmis.

Rasos nuotrauka.


2019 metai

2014 metų pradžioje Kauno apskrities Parkinsono draugija vienijo beveik 60 sergančiųjų Parkinsono liga ir jų globėjų. 2019 m. – virš 100.


Balandžio 11-ąją Pasaulinę Parkinsno ligos dieną Kauno apskrities Parkinsono draugijos nariai, pakviesti Lietuvos apskrities Parkinsono draugijos, paminėjo viešnage Abromiškių reabilitacijos ligoninėje. Čia laukė puikus Abromiškių reabilitacijos ligoninės personalas, kuris ypatingai geranoriškai nusiteikęs sergančiųjų Parkinsono liga atžvilgiu. Į susirinkusiųjų klausimus atsakė neurologijos skyriaus vedėja Laura Vaišvylienė, ilgametis FMR gydytojas, Lietuvos Parkinsono ligos draugijos tarybos narys, Mindaugas Šocas, socialinė darbuotoja Loreta Gudelienė. Susirinkusiuosius pasveikino direktoriaus pavaduotoja medicinai gydytoja Jūratė Pranckevičienė.

Psichoterapijos skyriaus vedėja Viktorija Šerkšnienė pravedė psichogimnastikos pamokėlę. Susirinkusiems į atvirų durų dieną buvo suteikta galimybė apsilankyti pasirinktinai vienoje procedūroje: haloterapijoje druskų kambaryje, muzikos terapijoje ar aromaterapijoje.

Abromiškių reabilitacijos ligoninės virtuvės komanda vaišino labai gardžiais užkandžiais.

Daiva Antanavičienė, veiklos koordinatorė, viešųjų ryšių atstovė, ir Inesa Šalkauskienė, klientų aptarnavimo vadybininkė pristatė įstaigos veiklą, supažindino su atliekamomis procedūromis ir kabinetais bei meniniais darbais, puošiančiais reabilitacijos ligoninę, įteikė susirinkusiems dovanėles ir gerai nusiteikusiems Kauno apskrities ir Vilniaus Parkinsono draugijos nariams palinkėjo ilgai išlikti energingais.

Kai kurie Draugijos nariai šią reabilitacijos įstaigą renkasi reabilitaciniam gydymui, todėl jautėsi čia kaip namuose. Kai kurie lankėsi pirmą kartą ir buvo maloniai nustebinti bei žadėjo dar sugrįžti čia reabilitacijai.

O prieš išvykdami kauniečiai nusifotografavo prie žymiosios drebulės, augančios Abromiškių reabilitacijos ligoninės teritorijoje, kurią 2008 metais čia pasodino tuometiniai Lietuvos Parkinsono ligos draugijos nariai.


2018 m.

Gruodį prof. A. Skurvydas susirinkusiems skaitė paskaitą „Fizinis aktyvumas, mityba ir meditacija –geriausias sinerginis efektas smegenų sveikatai!“


Rugsėjo pradžioje, pailsėję per vasarą, draugijos nariai susirinko smagiai pasibūti ir susipažinti su gegužę įsigaliojusiu Asmens duomenų apsaugos reglamentu bei Kauno apskrities Parkinsono draugijos Asmens duomenų apsaugos taisyklėmis, kurias patvirtino draugijos pirmininkas.


Balandžio 21 d. didelis kauniečių būrys dalyvavo LPLD konferencijoje „Parkinsono liga: reabilitacija„.


Kauno apskrities Parkinsono draugija jau ne pirmi metai bendradarbiauja su LSMU slaugos fakulteto reabilitacijos klinika. Draugijos nariai mielai dalyvauja kineziterapijos studentų, vadovaujamų doc. dr. Eglės Lendraitienės, praktiniuose darbuose. Balandžio 18 d. draugijos narių ir studentų susitikimas įvyko LSMU ligoninės Kauno klinikos Kulautuvos reabilitacijos ligoninėje. Čia dirbanti nuostabi kineziterapijos specialistė Ieva Žemaitienė papasakojo atvykusiesiems apie reabilitacijos procedūras, supažindino su specializuotais reabilitacijos kabinetais ir įranga. Po to atvykusiais sergančiaisiais PL užsiėmė kineziterapijos studentės – vykdė apklausą ir testavo.


Balandžio 3 d. draugijos nariams buvo pristatyta Lietuvos startuolio „Fidens“ sukurta „ViLim Ball“ technologija – kamuoliuku padedančiu mažinti sąstingį ir tremorą. Daugiau apie kamuoliuką ir galimybę įsigyti čia…


Tęsiamas Kauno kolegijos Medicinos fakulteto doc. dr. V. Piščalkienės projektas „Parkinsono liga sergančių asmenų gyvenimo kokybės gerinimas fiziniu ir psichosocialiniu požiūriu“. Daugiau apie tęstinį projektą čia…


2017 m.

Balandžio 8-ąją kartu su visais Lietuvos Parkinsono ligos draugijos nariais dalyvavo šventiniame renginyje Vilniuje. Šventė vyko Vilniuje, bet žinome ir šventės metu priminta, kad LPLD ištakos – Kaune.

Šventėje prisiminti garbūs Draugijos žmonės, istorija. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedros doc. dr. Viktorija Piščalkienė, vykusi su mumis, pristatė Kolegijos projektą, į kurį yra įtraukta mūsų draugija. Pabendravome su kitų Draugijos skyrių, Estijos Parkinsono ligos draugijos atstovais, sužinojome jų patirtį.

Dėkojame organizatoriams už gražų renginį ir šiltą Liudo Mikalausko koncertą.

O po šventės mūsų didelis būrys patraukė Vilniaus pamatyti ir Lietuvos lobynus apžiūrėti – Bažnytinio paveldo muziejaus gidė daug įdomių ir gražių dalykų papasakojo.


2016 m.

Lapkričio 8 d. keletas Lietuvos Parkinsono ligos draugijos Kauno skyriaus narių apsilankė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų filiale Kulautuvos reabilitacijos ligoninė, Kulautuvoje. Štai ką papasakojo LPLD Kauno apskrities Parkinsono draugijos pirmininkas Vaclovas Tunaitis:

„Buvome pakviesti susipažinti su moderniai įrengtomis kineziterapijos, ergoterapijos salėmis. Ten dirbantys specialistai pristatė mums terapinę įrangą. Apie viską sudėtinga ir papasakoti, bet buvome labai nustebinti – kompiuterizuoti treniruokliai fizinei raumenų jėgai, koordinacijai, pusiausvyrai, reakcijai. Treniruotės ir lavinimas žaidimų forma. Patikėkit, matėme tai pirmą kartą, nors kartais, paprastai sakant, ir važiuojame į sanatorijas. Turėjome galimybę juos ir išbandyti.

Čia sutikome besigydančių Parkinsono liga sergančių žmonių. Nuostabi aplinka. Pušynas, tylus ramus miestelis. Ramybė ir poilsis. Parsivežėme malonių įspūdžių.

Dėkojame reabilitacijos ligoninės direktoriui Raimundui Kubiliui ir administratorei Janinai Jurkevičienei už galimybę apsilankyti ir pamatyti viską savo akimis. Dėkojame gydytojai reabilitologei Jurgitai Skibarkienei už paskaitą. Dėkojame kineziterapeutui Mariui Meškauskui ir ergoterapeutui Ovidijui Gudaičiui už pažintį su moderniomis terapijos priemonėmis. Dėkojame visiems mus priėmusiems specialistams.“


Paskutinį rugsėjo penktadienį kauniečiai išsiruošė į Šiaulius, Šiaulių valstybinę kolegiją, kuri jau ne pirmus metus jungiasi prie „Tyrėjų nakties“ – tarptautinio renginio, vykstančio paskutinį rugsėjo penktadienį – ir kviečia į atviras laboratorijas, interaktyvią veiklą, demonstracijas, kūrybines dirbtuves ir paskaitas. Viena tokių paskaitų, sudominusių Kauno apskrities Parkinsono draugijos narius, buvo „Wii Fit taikymas sergantiems Parkinsono liga”, pasakojanti apie modernius Parkinsono ligos gydyme taikomus reabilitacijos metodus ir kompiuterinės taikomosios programinės įrangos demonstravimas. Čia Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedros lektorė Indrė Skirmantaitė supažindino su kineziterapijos svarba ir kineziterapijos specifika sergant PL, Wii Fit efektyvumu. Kolegijos Kineziterapijos studijų programos trečio kurso studentė Viktorija Grinytė padėjo susipažinti su Wii Fit praktikoje. Nepastebėjome kaip bežaidžiant greitai prabėgo laikas. Lavinome savo sugebėjimus žaisdami įvairius sportinius žaidimus: slidinėdami, žaisdami tenisą, golfą ir laidydami strėlytes į taikinį. Žaidimai reikalavo mūsų pastangų: kūno judrumo, rankų mostų, kojų lankstumo, pusiausvyros, dėmesio ir pan., t.y. to, ko taip progresuojant ligos eigai pritrūksta sergančiajam, ką būtent ir reikia lavinti, treniruoti.

Lenktynės, žaidimas su priešininku įnešė daug azarto, kuris išskyrė adrenaliną. Bet pralaimėjusių nebuvo, visi buvome laimėtojai – visi pirmą kartą bandėme Wii Fit. Šiek tiek pavargome, bet pasisėmėme daug gerų emocijų.
Dėkojame Šiaulių valstybinei kolegijai, Sveikatos priežiūros fakulteto dekanei Gintai Gerikaitei, lektorei Indrei Skirmantaitei, kuri didelį dėmesį skiria sergantiesiems Parkinsono liga bei nuostabiai ir kantriai mūsų mokytojai Viktorijai Grinytei ir visiems mus šiltai priėmusiems.


2016 m. rugsėjo 7 d. Kaunos apskrities Parkinsono draugijos narius aplankė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos Neurochirurgijos klinikos Funkcinės neurochirurgijos sektoriaus vadovas Andrius Radžiūnas. Gydytojas, atliekantis giluminės smegenų stimuliacijos operacijas sergantiesiems Parkinosno liga, papasakojo apie atliekamos operacijos subtilybes, jos eigą, prieš ir po operacijos atliekamus tyrimus, faktorius, kuriais remiantis sprendžiama apie galimybę atlikti operaciją pacientui, galimas komplikacijas ir t.t. Kalbėjo apie pacientų būklės pagerėjimą po operacijos: ligos sukeliamo rigidiškumo sumažėjimą, diskinezių sumažėjimą tiek dėl atliktos operacijos, tiek ir dėl operacijos pasekoje stipriai sumažėjančio vaistų poreikio. Gyd. A.Radžiūnas atsakinėjo į gausiai susirinkusių Kauno apskrities Parkinsono draugijos narių klausimus.
Nuo tada, kai Lietuvoje pradėtos GSS operacijos, Parkinsono ligoniams jau atliktos 45 giluminės smegenų stimuliacijos operacijos.


Nors 2016 m. vasara nelepino, baigiantis vasarai, nekreipdami dėmesio į lietingus orus, nutarėme patraukti į gražiausią Lietuvos etnografinį regioną – Dzūkiją. Kelionėn išsiruošėme beveik 30 žmonių.
Pirmoji stotelė – Punios piliakalnis. Tai vienas gražiausių Lietuvos piliakalnių menančių didvyrišką lietuvių kovą su kryžiuočiai, kai žuvo kunigaikštis Margiris kartu su pilies gynėjais, pasirinkęs verčiau mirti, nei pasiduoti.
Toliau mūsų kelias vedė į Zervynų kaimą, garsėjantį sena istorija, kurios pradžia, manoma, glūdi maždaug XIII a., kai šioje teritorijoje apsigyveno jotvingiai. Zervynas iš visų pusių supa Dainavos girios, miškai. Pragyvenimui čia didžiulę reikšmę turi miško gėrybės: grybai, uogos. Nepraleidome progos ir mes pagrybauti – mūsų Nijolė taip įsitraukė į procesą, kad išvažiuojant iš Zervynų kaimo, ji jau buvo prisigrybavusi vakarienei.
Palei Ūlą patraukėme prie Ūlos akies šaltinio. Teko leistis 138 laipteliais vedančiais nuo stataus skardžio, pereiti tiltelį per Ūlą, kad pasigrožėti lyg mažyčiame ežerėlyje esančia nuolat kunkuliuojančia srove. Senesni gyventojai tiki, kad Ūlos akies vanduo gali padėti nuo ligų. Tad ir mes grožėjomės, ragavome ir prausėmės skaidriu, bespalviu, bekvapiu vandenėliu turinčiu silpną geležies skonį. Džiaugėmės, kad nepatingėjome palaipioti stačiais laipteliais, juk mums, Parkinsono ligoniams taip reikia miklinti sąnarius ir kaulus nuo sustingimo…
Dar aplankėme Perlojos miestelį ir Pamerkio kaimą, kur mūsų laukė sodybos šeimininkai su pietumis.


Gražią gegužės 6-sios dieną mes, Kauno apskrities Parkinsono draugijos nariai kartu su LPLD Jurbarko skyriaus nariais, susitikome VDU Kauno botanikos sode, kad atliktume misiją, su kuria visi buvo supažindinti ir kuriai pakvietėme balandžio 16 d. vykusios konferencijos Kaune metu – pasodinti „vilčių tulpes“, tuo užbaigiant konferencijos metu pradėtą akciją „Tulpių viltys“.

Botanikos sode grožėjomės žydinčiomis tulpėmis, apžiūrėjome VDU Kauno botanikos sodo ekspoziciją, susėdome visi prie bendro stalo ir prie arbatos puodelio smagiai šnekučiavomės apie savo džiaugsmus ir vargus. Buvo miela matyti šalia laimingus žmones, kurie drąsiai  pasakojo apie problemas, su kuriom tenka susidurti sergant Parkinsono liga, apie aplink tvyrantį grožį, apie gyvenimą.

Dėkojame jurbarkiečiams, kad prisijungė prie mūsų! Kaip gera pabūti su savo likimo draugais!


Žvarbią 2016 m. sausio 5-osios dieną Kauno apskrities Parkinsono draugijos pirmininkas Vaclovas Tunaitis surinko gausų būrį draugijos narių ataskaitiniam susirinkimui. Tylos minute buvo pagerbti 2015 metais Anapilin išėję draugijos nariai, pasidžiaugta naujai prisijungusiais nariais. Draugijos buhalterė Danutė Vegienė pateikė susirinkusiesiems finansinę 2015 metų ataskaitą.

Draugijos pirmininkas priminė, kokie turiningi buvo 2015 metai Kauno apskrities Parkinsono draugijos nariams:

 • buvo organizuoti susitikimai su gydytojais:
  • gydytoja reabilitologe L. Varžaityte apie Parkinsono ligą ir reabilitaciją;
  • gydytoja J. Janušauskiene apie Parkinsono ligos diagnostiką;
  • profesoriumi urologu B. Dainiu apie Parkinsono ligą ir urologines problemas;
  • geriatrijos klinikoje su gydytoja J.Knašiene kalbėta apie kritimų prevenciją;
  • su LPLD pirmininke gydytoja neurologe doc. dr. Vaineta Valeikiene kalbėta ne tik apie Lietuvos Parkinsono ligos draugijos veiklą, bet ir apie draugijos nariams aktualius klausimus: vaistus, gydymo ir mitybos rekomendacijas.
 • draugijos nariams šokio terapijos užsiėmimus vedė LSU IV kurso studentė G. Balnaitytė, Tai Chi – LSMU studentė Ugnė Brusokaitė.
 • UAB Teida atstovas M. Drukteinis pristatė aktyvių-pasyvių judesių kojų treniruoklį VIVA 2 PARKINSON ir kitas priemones.
 • nariai buvo susitikę su kunigu egzorcistu V. Vaškeliu, bitininku J. Starkevičiumi.
 • lankėsi Raudondvario dvare, Kauno zoologijos sode, Kauno valstybiniame muzikiniame teatre. Vyko į ekskursiją į Druskininkus, Liškiavą, Merkinę.
 • dalyvavo Lietuvos Dž. Parkinsono draugijos JURBARKO skyrius organizuotame renginyje Smalininkuose.

Į susirinkimą susirinkusieji Kauno apskrities Parkinsono draugijos nariai dėkojo pirmininkui Vaclovui Tunaičiui už jo veiklą praėjusiais metais organizuojant susitikimus su gydytojais, išvykas ir išreiškė pasitikėjimą siūlydami ir šiais metais jam eiti pirmininko pareigas.

Buvo begalo liūdna, kad susirinkime negalėjo dalyvauti draugijos narė muzikė, dailininkė, rašytoja Janina Bakšienė, kurios vyras Vidmantas Bakšys pristatė draugijos nariams p. Janinos knygą „Gyvenimo nuotrupos” (Kaunas, 2015). Susirinkusieji prašė p. Vidmanto paskaityti knygos ištraukų, privertė p. Vidmantą leistis senų įvykių prisiminimų takais, papasakoti apie knygos kūrimą. Visi šypsojosi, per salę nusirisdavo ir juoko banga. Visiems dalyvavusiems pristatyme p. Vidmantas padovanojo po knygą. Ačiū Janinai ir Vidmantui Bakšiams!

Susitikimą vainikavo vaišės – pačių narių kepti pyragai su arbata ar kava, muzika ir šokiai.


Ankstesnių metų veiklos nuotraukų galerija

2011 m., Kaunas