2018 metų balandžio 21 dieną Lietuvos Parkinsono ligos draugija pakvietė savo narius
į konferenciją visiems aktualia tema – reabilitacija
Lietuvos Edukologijos universiteto II rūmuose susirinko sergantieji ir juos globojantys šeimos nariai iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Telšių, Jurbarko regionų. Džiaugėmės salėje matydami nepažįstamus žmones, kuriems aktuali informacija apie Parkinsono ligą, reabilitaciją ir kurie atvyko net ir iš kitų miestų, kad sužinotų kaip padėti savo sergančiam artimajam. Susirinkusieji išgirdo daug įdomios ir naudingos informacijos.

Savo žiniomis dalinosi profesorius Aleksandras Kriščiūnas, fizioterapinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, kardiologas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras. Profesorius paaiškino, kad reabilitacija yra fokusuojama į pacientą, o ne į atskirą gydymo metodą ir čia dirba didelė komanda – tai ir fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, ir kineziterapeutas, ergoterapeutas, logoterapeutas, psichologas, socialinis darbuotojas, slaugytojai, kiti specialistai, ligonio šeimos nariai ir be abejo pats ligonis. Prof. A. Kriščiūnas papasakojo, kokie kineziterapijos ir ergoterapijos pratimai svarbūs sergantiesiems Parkinsono liga, kokie mažina drebėjimą, kaip padėti sau atsistoti nuo kėdės, nuo autobuso sėdynės, nuo žemės, nukritus, kaip mažinti ėjimo sutrikimus, sustingimą, diskinezijas, kaip spręsti rijimo problemas. Pabrėžė intelektinės stimuliacijos, reguliarių fizinių pratimų, socialinio aktyvumo, mitybos, vitaminų svarbą sergantiems neurodegeneracinėmis ligomis. Profesorius išvardino net 50 priežasčių, dėl ko svarbu būti fiziškai aktyviems. Štai tik keletas jų: pagerėja gebėjimas mokytis, padidėja savigarba, skatinamas mąstymas, stiprinama imuninė sistema, pagerėja miegas, sustiprėja raumenys, pagerėja sąnarių būklė, atsiranda laimės jausmas ir t.t. A. Kriščiūnas akcentavo ir atminties lavinimos svarbą, rekomendavo spręsti loginius uždavinius, kryžiažodžius, skaityti, o dar svarbiau – atpasakoti skaitytą turinį, mokytis eilėraščių, lavinti dėmesingumą, dainuoti, muzikuoti ir niekada nesakyti: „Aš per senas mokytis ko nors naujo“, „Aš niekam nebetinku“ ir pan.
„Tačiau viską reikia daryti racionaliai”, – ne kartą pabrėžė prof. Aleksandras Kriščiūnas.

Apie reabilitaciją reglamentuojančius įstatymus, problemas ir numatomus pakeitimus kalbėjo SAM Slaugos koordinavimo skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Biekšienė.
Lietuvoje yra apie 120 valstybinių ir privačių ambulatorinę ir stacionarinę medicininę reabilitaciją teikiančių įstaigų. Stacionarinė medicininė reabilitacija suaugusiems teikiama 43 įstaigose.
Turintiems klausimų ar siūlymų dėl reabilitacijos, R. Biekšienė pateikė savo tel. nr. 8 5 266 1475.

Santaros klinikos gydytoja neurologė Neringa Tutlienė pristatė Klinikoje veikiantį Parkinsono ligos kabinetą, jo darbą ir jame dirbančius gydytojus. Užsiregistruoti pas Parkinsono ligos kabineto gydytojas – N. Tutlienę, R. Kaladytę-Lokominienę ir J. Guk – galima Santaros klinikos registratūros telefonu arba per www.sergu.lt.

Kauno kolegijos Medicinos fakulteto doc. dr. Viktorija Piščalkienė papasakojo apie vykdytą Kolegijos projektą, skirtą sergantiesiems Parkinsono liga, ir glaudų bendradarbiavimą su Kauno apskrities Parkinsono draugijos nariais, kartu vykdytas veiklas, užsiėmimus, projekto pristatymą Čikagoje, JAV, bei Suomijoje vykusiose konferencijose, išleistą knygelę „Kaip gyventi sergant Parkinsono liga? Metodiniai patarimai sergantiems Parkinsono liga, jų artimiesiems ir sveikatos priežiūros bei socialinio darbo specialistams“ bei 2018 metų kalendorių su patarimais sergantiesiems Parkinsono liga.

Abromiškių reabilitacijos ligoninės fizinės ir medicininės reabilitacijos gydytojas neurologas Mindaugas Šocas – dalyvaujantis Lietuvos Parkinsono ligos draugijos veikloje nuo pat Draugijos sukūrimo – prisiminė kai kuriuos Draugijos istorijos faktus, svajones ir norus tų, kurie kūrė Draugiją, papasakojo apie Abromiškių reabilitacijos ligoninės darbą, teikiamas sergantiesiems Parkinsono liga aktualias reabilitacijos paslaugas ir atsidavusius specialistus.

Sveikatos centro „Energetikas“ vyr. kineziterapeutė Ieva Piežaitė pristatė atstovaujamą reabilitacijos įstaigą, papasakojo apie čia atliekamas reabilitacijos procedūras, o per pertraukėlę pravedė mankštą susirinkusiesiems, kad visi pajudėtų ir nesustingtų nuo sėdėjimo.



parkinsonas.lt/renginiu-archyvas/(atsidaro naujame naršyklės skirtuke)
MB „Fidens“ atstovai Andrius Juknevičius ir Edvinas Litvinas pristatė Vilim Ball kamuoliuką, skirtą rankų drebėjimui mažinti. Tai nėra gydomoji priemonė, kuri visiškai pašalintų ligos simptomus. Kamuoliuko liekamoji poveikio trukmė svyruoja nuo 15 min. iki 4 val. ir jis sumažina rankų drebėjimą vidutiniškai apie 50 %, bet kiekvienu atveju poveikis yra individualus. MB „Fidens“ Vilim Ball kainą ir daugiau informacijos rasite svetainėje www.vilim.lt.
Visuotinis narių susirinkimas.
Draugijos pirmininkė Vaineta Valeikienė pateikė 2016-2017 metų Draugijos veiklos ir finansinę ataskaitą.
Draugijos pirmininko rinkimai.
Rolandas Čėsna išrinktas vienbalsiai.
Iš R. Čėsnos prisistatymo:
53 metai. Vedęs. Parkinsono liga serga ~ 20 metų. 2012 metais atlikta GSS operacija, po kurios vėl džiaugiasi pilnaverčiu gyvenimu.
Išrinkti Draugijos tarybos nariai.
Išrinkti Revizijos komisijos nariai.
Kitos konferencijos organizavimo teisė suteikta LPLD Panevėžio skyriui.




Už nuotraukas dėkojame Šiaulių Parkinsono draugijos nariui Rimtautui Gendvilui.
Atnaujinta 2020-10-04