Kauno kolegija. Medicinos fakultetas
Kauno kolegijai, kolegijos Medicinos fakultetui ir doc. dr. Viktorijai Piščalkienei bei bendautoriams už knygą
„Kaip gyventi sergant Parkinsono liga? Metodiniai patarimai sergantiems Parkinsono liga, jų artimiesiems ir sveikatos priežiūros bei socialinio darbo specialistams“.
Dėkojame visų sergančiųjų ir jų globėjų vardu.
KAUNO KOLEGIJOS MEDICINOS FAKULTETO DOC. DR. VIKTORIJOS PIŠČALKIENĖS PROJEKTAS „PARKINSONO LIGA SERGANČIŲ ASMENŲ GYVENIMO KOKYBĖS GERINIMAS FIZINIU IR PSICHOSOCIALINIU POŽIŪRIU“. 2016-2018 m.
2016 m. užsimezgė ypatingai šiltas ryšys tarp Kauno kolegijos medicinos fakulteto ir Kauno apskrities Parkinsono draugijos.
Kauno kolegijos ir Kauno apskrities Parkinsono draugijos nuotraukos.
Kauno kolegijos ir Kauno apskrities Parkinsono draugijos nuotraukos.Pirmieji susitikimai su projekto vadove, Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedros, doc. dr. V. Piščalkiene įvyko 2016 metų gruodį. Projektas numatė daug įdomių ir aktualių užsiėmimų sergantiems (į projektą įtraukti ir mažo judrumo pacientai, juos lankant namuose) ir pranešimų įvairiomis temomis ne tik sergantiesiems, bet ir šeimos nariams.
2017 sausį projekto veikla prasidėjo Kauno kolegijos socialinio darbo katedros lektorių Ilonos Skridlaitės ir Aušros Kavaliauskienės praktiniais seminarais „Parkinsono liga: kaip pažinti save iš naujo?“ bei „Parkinsono liga: kaip išsaugoti savo orumą ir įgalinti save?“ Siekiant skatinti savęs pažinimą ir įgalinti sergančiuosius pokyčiams, seminaruose buvo taikomi įvairūs patirtiniai metodai. Šis kūrybinis procesas padėjo žmonėms suprasti savąją vertę, priimti savąjį aš, suvokti savo poreikius bei įgalinti save trokštamiems pokyčiams atrandant bei plėtojant naujus savo gyvenimo tikslus.
Balandžio pabaigoje organizuota saviraiškos ir sveiko judesio dienos stovykla. Ir tai jau antroji! Apie pirmąją dienos stovyklą sergantiesiems Parkinsono liga čia…
Pasaulinę ligonių dieną Kauno kolegija skyrė dėmesį sergantiesiems PL išklausydami atsakydami į sergantiems rūpimus klausimus.
Projekto dalyviams buvo atlikti pusiausvyros ir kitų fizinės sveikatos rodiklių vertinimo tyrimai, pateiktos rekomendacijos. Moterims buvo skirta paskaita „Moterų veido, rankų priežiūros ir savimasažo galimybės ir ypatumai“. Dalyviai klausė pranešimų apie vaistus, skirtus PL gydymui, jų vartojimo ypatumus ir derinimą; apie miego problemas ir jų mažinimo galimybes medikamentinėmis ir nemedikamentinėmis priemonėmis; apie fitoterapiją; sergančiųjų PL mitybos ypatumus; apie šlapimo nelaikymo problemą ir jos mažinimo galimybes; apie galimus burnos ertmės pakitimus, sergant PL, ir individualių burnos higienos priemonių pritaikymą; apie pirmąją medicinos pagalbą užspringimo atveju. Kai kuriuos pranešimus lydėjo ir praktiniai užsiėmimai.
Kauno apskrities Parkinsono draugijos nariai kartu su Kauno kolegijos Medicinos fakulteto doc. dr. Viktorija Piščalkiene ir dėstytoja Ligita Simonaitiene dalyvavo Kauno kolegijos kuriamos filmuotos pamokos ėjimo šiaurietiškomis lazdomis kūrime.
Birželį Kauno kolegijos medicinos fakultete nuskambėjo projekto pabaigos akordai. Visi projekto dalyviai – Kauno apskrities Parkinsono ligos draugijos nariai ir Kauno kolegijos dėstytojai bei vadovai susirinko į šventę, kurios metu skambėjo dėkingumo žodžiai projekto organizatoriams, talkininkams ir dalyviams. Medicinos fakulteto dekanas Julius Dovydaitis ir projekto vadovė doc. dr. Viktorija Piščalkienė įteikė padėkas projekte dirbusiems Kauno kolegijos dėstytojams ir studentams bei pažymėjimus projekte dalyvavusiems Kauno apskrities Parkinsono draugijos nariams.
O artėjant rudeniui, sužinojome, kad projektas pratęstas dar metams.
Kauno apskrities Parkinsono draugija dėkoja nuostabiam Kauno kolegijos kolektyvui: studentams, dėstytojams, kolegijos direktoriui Dr. Mindaugui Misiūnui, pavaduotojai studijoms ir mokslui Dr. Nijolei Zinkevičienei, pavaduotojui komunikacijai Antanui Vaideliui, mokslo taikomosios veiklos skyriaus vedėjui Vaclovui Makūnui ir žavingajai doc. Dr. Viktorijai Piščalkienei.
Apie kitą veiklą ir apie kitus renginius…
Bendradarbiavimas su Kauno kolegijos Medicinos fakultetu tęsiasi ir toliau – 2023 m. vasarį dėstytoja Seminaro metu dėstytoja doc. dr. V. Piščalkienė kartu su studentais pasakojo Draugijos nariams apie pirmąją pagalbą, demonstravo ir mokė atlikti pirmosios pagalbos veiksmus, įvykus traumoms ir nelaimingiems atsitikimams, daug dėmesio buvo skiriama gaivinimo veiksmams užspringus, sustojus širdies ir kvėpavimo veiklai. Daugiau apie seminarą čia…