Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir Kauno apskrities Parkinsono draugija
2021 m. rugpjūčio 5 d. viešoji įstaiga Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (toliau – LSMU arba projekto vykdytojas) ir VšĮ Centrinė projekto valdymo agentūra pasirašė projekto „LSMU sporto bazės, esančios Žeimenos g. 106, Kaune, modernizavimas“, Projekto Nr. SP2021-1-104 (toliau – Projektas) įgyvendinimo–finansavimo sutartį.
LSMU Projektą vykdo kartu su partneriais Kauno apskrities Parkinsono draugija ir Kauno krašto neįgaliųjų integracijos ir sporto klubu „Santaka“.
Projekto tikslas: ugdyti fiziškai aktyvią visuomenę modernizuojant LSMU sporto bazės infrastruktūrą.
Projekto uždavinys: rekonstruoti sporto aikštyną, pritaikant tikslinių grupių poreikiams.
Planuojami rezultatai:
- Modernizuota LSMU sporto bazė užtikrins tinkamas sąlygas tikslinei grupei ja naudotis ne trumpiau nei 3 metus, pasibaigus projektui.
- Bus organizuojamos ne mažiau kaip 4 sporto šakų (futbolo, krepšinio, lauko teniso, tinklinio, lengvosios atletikos ir kt.) fizinio aktyvumo pratybos, treniruotės.
- Nuolatos sportuos daugiau kaip 505 asmenys.
Netiesioginiai projekto naudos gavėjai: neįgaliųjų artimieji, LSMU sporto bazėje sportuojančių artimieji, tėvai ir mokytojai, Kauno miesto savivaldybė, valstybė.
Projekto įgyvendinimo laikotarpis 2021-08-05 – 2023-08-04.
Projektas finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis. Finansavimas – 434 399,08 Eur (LSMU lėšos – 854 351,00 Eur).
Rangos darbai: UAB „NOSADA“ atlieka stadiono renovacijos darbus, UAB „ARCHIS“ – sporto pastato statybos rangos darbus.
Pažvelkite, kokie pokyčiai čia vyksta
2022 m. rugpjūčio 16 d. LSMU Sporto centro vadovas dr. D. Velička pakvietė Kauno apskrities Parkinsono ligos draugijos atstovus susitikti LSMU Sporto centre. Susitikimo metu kalbėta apie LSMU vykdomą projektą „LSMU sporto bazės, esančios Žeimenos g. 106, Kaune, modernizavimas“. Sporto centro vadovas atsakė į Draugijos atstovų klausimus apie vykdomo projekto eigą, supažindino su Sporto centru, domėjosi sergantiesiems Parkinsono liga tinkančiu fiziniu aktyvumu.
Kauno apskrities Parkinsono draugijos atstovai pasidalino savo žiniomis apie kitose šalyse populiarias terapijas, skirtas sergantiesiems Parkinsono liga, papasakojo, kad, pavyzdžiui, bokso užsiėmimai gali padėti suvaldyti pusiausvyros sutrikimus ir apsaugoti nuo griuvimų, kurių pasekmės ypač skaudžios, nes kaulų lūžiai dar labiau sutrikdo judėjimą, pablogina sergančiųjų gyvenimo kokybę ir didina socialinę izoliaciją, o, specialistų teigimu, po 5 ligos metų griuvimai pasireiškia 37% sergančiųjų Parkinsono liga, bent kartą per metus nukrenta 70% sergančiųjų.
Kauno apskrities Parkinsono draugijos atstovai džiaugėsi šiltu susitikimu, o ypač – gautais naudingais patarimais iš LSMU Sporto centro vadovo dr. D. Veličkos, kaip taisyklingai atlikti vieną ar kitą pratimą, judesį ir pan. „Tikimės, kad šis bendradarbiavimas peraugs į dar artimesnį ryšį tarp sergančiųjų ir sporto specialistų“, – atsisveikinant sakė Kauno apskrities Parkinsono draugijos pirmininkas Vaclovas Tunaitis.