PACIENTŲ SUSITIKIMAS SU SPECIALISTAIS

2023 m. gruodžio 2 d. įvykęs renginys – istorinis įvykis Lietuvos Parkinsono ligos bendruomenėje – gydytojai pakvietė pacientus į susitikimą!

VUL Santaros klinikos gydytoja Gintarė Baranauskienė ir Parkinsono ligos kabineto gydytojos Jevgenija Guk, Dr. Rūta Kaladytė-Lokominienė, Neringa Tutlienė, – Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė – RVUL gydytojai Donatas Zailskas ir Justina Jurkevičienė bei socialinė darbuotoja Rita Kilmantienė, Vilniaus Antakalnio poliklinikos gydytoja Aušra Bagdonaitė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos gydytojai Jolita Čičelienė ir Mindaugas Vaišvilas, Kauno kineziterapijos studijos Judesio dirbtuvės įkūrėja Agnė Sankauskė ir kiti skyrė savo laisvadienį susitikimui su sergančiaisiais Parkinsono liga ir jų artimaisiais, kurie troško žinių ir naujienų.

Renginys buvo be galo jaukus, šiltas ir labai informatyvus. Pateiktos gairės, kur galima rasti informacijos socialiniais klausimais, pagalbinių priemonių įsigijimo. Renginyje, kuriame, be abejo, didžiausias dėmesys buvo skirtas Parkinsono ligai, įvairiems jos simptomams ir būklėms (nuo nemigos iki galimų psichinių sutrikimų), naujienoms ir chirurginiam gydymui bei gydymui vaistais, nebuvo pamiršti ir šeimos nariai, globojantys savo artimuosius. O matant, kaip šalia sergančiojo sėdinti jo žmona šluostosi ašaras, supranti, kad buvo paliesta itin jautri tema, kuria kalbama per mažai.

Pertraukos metu ir po renginio norintys galėjo prieiti prie gydytojų, kitų specialistų ir užduoti rūpimus klausimus.

Dėkojame renginio organizatoriams, pranešėjams, kurie norėjo tiek daug papasakoti… Ir tikriausiai tik jie žino, kiek dar liko nepasakyta, nes pažadėjo: „Dar susitiksim!”

Renginio programa: