AKTUALŪS PATARIMAI

Visų pirma, linkime visiems būti sveikiems!

Išgyvename sunkų laikotarpį. Tad norime priminti tai, ką jau ne kartą esame sakę ir duoti dar kelis patarimus tiek sergantiems, tiek ir jų šeimų nariams.

– Paruoškite savo ar savo sergančio šeimos nario aiškią vaistų vartojimo schemą. Užrašykite: “Man Parkinsono liga” ir kitas ligas.

– Perskaitykite vartojamų vaistų informacinius lapelius. Atkreipkite dėmesį, su kuriais iš jų gali būti nerekomendajama vartoti koronaviruso gydymui skiriami vaistai (vienas tokių yra razagilino preparatai, netinkantys su vaistais nuo kosulio, peršalimo). Šiek tiek informacijos apie netinkamus vaistus, sergant Parkinsono liga ar vartojant kai kuriuos Parkinsono ligos gydymui skirtus medikamentus, rasite čia…

– Surašykite pastabas apie vaistų vartojimą: derinimą su maistu, nesuderinamumą su kitais vaistais ir pan.

– Užrašykite šeimos gydytojo bei kitų gydančių gydytojų-specialistų pavardes, kontaktinius duomenis.

– Paruoškite informaciją 2 kopijomis: vieną turėkite su savimi, kitą padėkite namuose, šeimos nariams matomoje vietoje (pvz., pritvirtinkite magnetuku prie šaldytuvo).

– Pasitikrinkite vaistų likučius. Gal laikas kuriuos nors prasitęsti. Šeimos gydytojai padarys tai nuotoliniu būdu. Vaistinėje apsilankyti teks.

– Turėkite pasiruošę būtinų vaistų krepšelį. Sudėtinga pasakyti kuriam laikui – sergantiesiems Parkinsono liga bet kokio viruso (net peršalimo) gydymas gali trukti kur kas ilgiau, nei nesergančiam Parkinsono liga. Be to, bet koks virusas blogina ir sergančiojo Parkinsono ligos simptomus. 2-3, gal 4 savaitėms. Atmikite, Parkinsono ligos vaistai yra būtini paciento judėjimui.

– Atkreipkite dėmesį į mitybą – neleiskite organizmui nusilpti, išsekti. Labai svarbu, kad mityba būtų pilnavertė. Jei reikia, vartokite papaildomai maisto papildus, vitaminus. Niekada nevėlu pradėti rūpintis savo imunine sistema.

– Pavasario šiluma gali būti apgaulinga. Saugokitės peršalimo. Apsaugokite save ir nuo kitų virusų, gripo.

Tikėtina, kad, užsikrėtus koronavirusu COVID-19, dėmesys gali ir galės būti skiriamas viruso simptomų gydymui. Dėl pacientų kovojantys medikai neturi ir neturės laiko konsultacijoms su gydytojais specialistais dėl kiekvieno sergančiojo. Pasistenkime suprasti medikus ir patys padėti jiems.

Saugokite save ir savo artimuosius.

Daugiau informacijos apie Parkinsono ligą ir COVID-19 virusą raiste čia…