Parkinsono ligos tyrimai

CB002069

Parkinsono liga – tai lėtinė progresuojanti neurologinė liga, kai nyksta tam tikros galvos smegenų srities, dalyvaujančios kontroliuojant judesius, ląstelės. Ligos priežastis nėra aiški. Atrodo, kad kai kurie žmonės paveldi genetinį polinkį sirgti šia liga, susiklosčius tam

tikrai situacijai. Parkinsono liga gydoma vaistais. Taip pat egzistuoja pagalbiniai chirurginiai gydymo metodai, taikomos fizioterapinės priemonės.

Sergantieji Parkinsono liga vyksta į konferencijas, naršo internete, seka naujienas spaudoje, turėdami viltį išgirsti  taip laukiamą žinią, kad mokslininkams pavyko įminti  tikrąją  Parkinsono ligos priežastį ir pagaliau ją sutramdyti.  Kiekvienas naujas pranešimas apie pažangą šioje srityje įžiebia bebaigiančią užgesti viltį, vėl prikeldamas ją laukimui.

Škotų mokslininkai paskelbė pradedantys didžiausią tyrimų istorijoje Parkinsono ligos tyrimą. Kaip praneša BBC, vadovauti tyrimui pavesta Glazgo universitetui.

Atlikę precedento pagal dydį neturintį tyrimą, specialistai tikisi atskleisti ligos priežastis, taip pat sukurti veiksmingesnius diagnozavimo būdus ir rasti gydymą, nes šiuo metu jo nėra.

Mokslininkams talkins 3 tūkst. savanorių, kuriems neseniai diagnozavo Parkinsono ligą, t. y. ligoniai, kuriems nustatė ligą 50 m. amžiaus, taip pat jų broliai ir seserys.

Mokslininkai tikisi rasti jų kraujyje biožymenų, pagal kuriuos gydytojai galės atpažinti žmones, kuriems didelė rizika susirgti Parkinsono liga ir galbūt užkirsti jai kelią.

Penkerius metus truksiantį tyrimą atliks mokslininkai iš Škotijos, iš Anglijos, iš Velso ir iš Šiaurės Airijos. Jo metu visoje Didžiojoje Britanijoje veiks 40 mokslo tiriamųjų centrų. Pirminiais duomenimis, projekto vertė – 1,6 mln. svarų (6,7 mln. Lt).