PETICIJA

senior

Lietuvoje apytikriais duomenimis yra 250-280 tūkst. šlapimo nelaikančių žmonių. Šlapimo nelaikymas (inkontinencija) – objektyviai vertinama būklė, kurios metu nevalingai išteka bet koks kiekis šlapimo. Tai yra aktuali socialinė, ekonominė, psichologinė ir medicinos problema. Nuo šlapimo nelaikymo kenčia įvairaus amžiaus vyrai ir moterys. Šlapimo nelaikymas paliečia visas žmogaus gyvenimo sferas ir sukelia daug problemų: medicininių, fizinių, psichologinių, socialinių, ekonominių.

Šlapimo nelaikymas tampa vis didesne problema, senstant visuomenei ir ilgėjant žmogaus darbingam periodui. Šlapimo nelaikymas vis dažniau sutinkamas dar darbingo amžiaus žmonių tarpe.  Šlapimo nelaikymas turi pasekmių visoms žmogaus veiklos sritims, taip pat yra susijęs ir su dideliais ekonominiais kaštais.

Pagal PSO rekomendacijas, tam, kad asmuo, nelaikantis šlapimo jaustųsi sausas ir galėtų komfortiškai gyventi, jam reikia 3 vnt. per parą šlapimą sugeriančių priemonių: sauskelnių.įklotų/paklotų, priklausomai nuo šlapimo nelaikymo laipsnio. Šiandien galiojanti  slaugos priemonių kompensavimo tvarka  (30 vnt. per mėnesį, kai kuriais atvejais 45 vnt. per mėnesį) neužtikrina asmens poreikių: per mažas kompensavimo kiekis bei labai mažai diagnozių įtraukta į ligų sąrašą.

Kviečiame pasirašyti visus, kurie neabejingi šiai problemai ir mano, kad turi būti padidintas kompensuojamų priemonių kiekis ir į kompensavimo sistemą įtrauktos papildomos diagnozės tokios kaip Gerybinė prostatos hipeplazija, Prostatos vėžys, Alzheimerio liga, Įtampos šlapimo nelaikymas, Dirglioji šlapimo pūslė, Parkinsono liga.

Peticiją galite rasti čia: http://www.peticijos.lt/visos/70995 arba www.buksausas.lt

VšĮ Inkocentras direktorė Jurga Misevičienė

Kontaktai:
tel. +370 5 2611268, mob. +370 640 43187
el. paštas jurga@inkocentras.lt